Продавець ТОВ "ХТС" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
917 відгуків

Уважаемый клиент! Спасибо за обращение в нашу компанию. Мы обязательно обработаем Ваш заказ в рабочее время.

Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380 93 300 20 26
+380 (99) 671-64-71
Дарья - мелкий и крупный опт
+380 (67) 513-63-73
Дарья - мелкий и крупный опт

ФІБРА ПОЛІПРОПІЛЕНОВА

ФІБРА ПОЛІПРОПІЛЕНОВА

Історія

Фібру як армуюче засіб для будівельних розчинів застосовували ще дуже давно. Наприклад, фібру виявили в блоках єгипетських пірамід, тільки це був не сучасний поліпропілен, а овеча вовна. Як бачите, вони досі стоять. Наступним кроком була металева фібра. Її почали застосовувати в 19 столітті. Дуже ефективна, але має ряд недоліків: велика витрата (на куб розчину необхідно не менше 25 кг такої фібри), а також її можна використовувати в легких ніздрюватих бетонах (вона робить усадку розчину). У минулому столітті, з появою технології полімерів, з'явилася фібра з поліпропілену. Переваги: мала витрата, не робить усадку легким комірчастим бетонів, економічно оптимальна. Пізніше з'явилися стеклоровинг і базальтова фібра. На жаль, ці технології себе не виправдали-за високої ціни, великої витрати та економічної неефективності, порівняно з поліпропіленовою фіброю.

Що являє собою фібра
Фібра поліпропіленова є мультифіламентні волокно, яке рівномірно розподіляючись в будівельному розчині, утворює мережа волокон, що запобігають злам бетону навіть при високих навантаженнях. Ця технологія дозволила уникнути розтріскування бетону, що раніше було серйозною проблемою.

Для чого ми використовуємо фібру
Фібра поліпропіленова це спеціальна добавка в будівельні розчини для створення ефекту об'ємного армування. Фібра буває різної довжини: від 2 мм до 100 мм. Відповідно різні довжини призначені для різних цілей. Наприклад, для тонкошарових стяжок і штукатуродо використовують волокна довжиною 2-10 мм, для легких пористих бетонів використовують волокна довжиною 10-30 мм, для монолітних бетонів — фібру довжиною до 100 мм. Чим коротше довжина волокна, тим простіше з ним працювати. Останнім часом фібру почали додавати при виробництві сухих будівельних сумішей, це значно спрощує завдання на будівельному майданчику ввести фібру в розчин і розподілити її однорідно.

Сфери застосування
Промислові підлоги;
Тротуарна плитка ливарна і пресована
Пінобетон, газобетон
Єврозабори
Бетонні плити перекриттів, труби, блоки та ін ;
Штукатурні роботи;
Різноманітні стяжки;
Торкретбетон;
Виробництво паль;
Бетон дорожніх покриттів;
Морські захисні споруди;
Будівельні розчини;
Декоративний друкарський бетон;
Штампований бетон;
Як працювати з фіброю
Рекомендований витрата: 300-900 г/м3 бетону.
Фібра поліпропіленова додається в бетонну (цементно-піщаний) розчин на останній стадії, після піску, цементу, пігменту і води. Перемішується 4-7 хвилин. Також фібру можна додавати разом з водою замішування.

Ефект від застосування фібри
Фібра поліпропіленова покращує характеристики і якість поверхні бетону, ущільнення при вібрації, пов'язування та здатність до зчеплення. Підвищується стійкість до заморожування/відтавання, впливу солей проти обмерзання, проникнення води і хімічних речовин. Фібра також використовується в розрівнюють сумішах і будівельних розчинах для збільшення міцності на вигин і розтягування та зниження ризику розшаровування. Фібра є економічною та якісною альтернативою сталевій сітці контролюючої утворення тріщин.

Технічні характеристики фібри
Лінійна щільність: 2,0 dtex
Діаметр: 18 мкм
Довжина: залежно від застосування
Матеріал: поліпропілен 100%
Питома вага: 0,91 т/м3,
Модуль Юнга: 3500 Н/мм2
Міцність на розрив: 350 Н/мм2
Температура розм'якшення: 145°С
Хімічна стійкість кислот, лугів, розчинників: повна до всіх
Фасовка: мішок 18 кг

Функції, які виконує фібра
 фібра знижує мікропластичної усадки і утворення тріщин в процесі твердіння бетону:
 фібра підвищує здатність бетону до деформації без руйнування в критичний період — 2...6 годин після укладання, тим самим зменшує розмір і кількість тріщин, що сприяє збереженню більшої внутрішньої міцності бетону;
— на більш пізньому етапі, коли бетон затвердів і починає давати усадку, фібра з'єднує краї тріщин і знижує ризик розлому;
 фібра зменшує виділення води за допомогою ефективного контролю гідратації, тим самим, знижуючи внутрішні навантаження, та завдяки контролю за виступом води на поверхню знижується утворення тріщин при пластичному осіданні.
 фібра вносить у бетон незначна кількість повітря, що дозволяє вільній воді розширюватися і стискуватися в циклі замерзання і відтавання готового бетону;
 фібра зменшує кількість водних каналів в бетоні, і в результаті зниження проникності додає велику стійкість до промерзання;
 фібра контролює переміщення води в бетоні, забезпечуючи більш ефективну гідратацію цементу, і підвищує міцність на стиск в перший день, а також запобігає підняття на поверхню цементу і піску;
— бетон, що містить фібру має значно більший опір удару і стійкість до розколювання порівняно із звичайним бетоном, тести показують 5-кратне перевищення даного чинника
 фібра забезпечує більший захист від руйнування країв з'єднань бетонних плитах перекриттів і збірних залізобетонних конструкціях;
— стійкість до стирання бетону з фіброю через 6 годин підвищується приблизно на 10% і в цілому може бути вище на 30%.
— здатність фібри контролювати переміщення води в бетонній суміші зменшує можливість сегрегації дрібних частинок цементу і піску, що забезпечує більш ефективну гідратацію цементу і у поєднанні з кращим зчепленням цементного розчину дає більш міцну і довговічну поверхню.
— бетон з фіброю більш стійкий до вигину після впливу температури 600 °С протягом 1 години, так само підвищує стійкість бетону до розколювання після впливу горіння вуглеводнів (2 години при 1100 °С).
 фібра знижує проникність і водопоглинання бетону. Це досягається за рахунок зменшення кількості отворів в бетоні від виступила води, тому вода, хімічні речовини і бруд вбираються повільніше.
 фібра стійка до лугів і більшості хімічних речовин, що застосовуються у виробничих процесах.
— бетон з фіброю широко використовується в гідроспорудах, таких, як водосховища, відстійники для стічних вод, водозливи, порти, доки, морські загородження, а також бетонні дороги і мости, де особливо важлива підвищена стійкість до проникнення солей проти обмерзання.
 фібра може розглядатися, як економічна альтернатива контролює утворення тріщин сталевій сітці.
 фібра не впливає на міцність бетону на вигин. Сталева сітка розтягується і має якусь цінність тільки після того, як бетон тріснув. Як альтернатива, Фібра сприяють запобіганню мікротріщин, що утворюються в бетоні в пластичному стані.
— підвищення пластичності, в т. ч. малообводненних сумішей, і більш рівномірних вихід води дозволяє отримати рівну поверхню бетонного каменю.
— ущільнення поверхневого шару бетону, що виникає при внесення в бетон мікроволокон фібри поліпропіленової, знижує проникність верхнього шару бетону в 8-10 разів, проникнення вологи та парів кислот при цьому обмежуються 2 - 3 мм (при інших рівних умовах).
— цей же механізм лежить в основі уповільнення руйнування арматури в залізобетонних виробах.
— при використанні фібри підвищується стійкість бетону до проникнення води і хімічних речовин.
— поліпропілен є відносно інертною речовиною, і ні одна з відомих добавок до бетону не погіршує робочих характеристик виготовленої з поліпропілену фібри.
 фібра є механічною добавкою в бетон і стійка до лугів і більшості хімічних речовин, що застосовуються у виробничих процесах.
— підвищується опір удару.
— додавання фіброволокна підвищує пластичність бетону, так що бетон, що містить фібру поліпропіленову, має значно більший опір удару і стійкість до розколювання порівняно із звичайним бетоном (але не залізобетоном). Тести показують 5-кратне перевищення по даному фактору.
— підвищений опір удару і стійкість до розколювання бетону з фіброволокном є наслідком поглинання великої кількості енергії, при натягу волокон після утворення тріщин в цементному розчині.
 фібра поліпропіленова забезпечує захист від руйнування країв з'єднань бетонних плитах перекриттів і збірних залізобетонних конструкціях. Її властивості, що збільшують опір удару, служить підставою для використання фібри поліпропіленової у важкій промисловості, на військових об'єктах для підвищення вибухостійкими і в місцях підвищеної сейсмічної активності.
— підвищується морозостійкість будівельних розчинів.
— при дегідратації і схоплюванні бетону в його обсязі утворюються водні канали (капіляри), за яким з бетону при дегідратації виходить вода. Після затвердіння бетону ці канали дозволяють воді проникати в затверділий бетон і в морозних умовах там замерзати. При замерзанні вода розширюється, викликаючи пошкодження і руйнування поверхні бетону. У бетоні, приготованому з використанням фібри S, ці канали здебільшого заповнені волокнами фібри і вода в меншій кількості і на меншу глибину може проникнути у бетон.
— бетон, що містить фіброволокно поліпропіленове, має більш високі характеристики морозостійкості (бетон з додаванням 1 кг фібри на 1 метр кубічний вироби має морозостійкість в 10 разів вище), і можна вважати, що по довговічності він дорівнює бетону з повітроутягувальними добавками.
 фіброволокно вносить у бетон незначна кількість повітря. Ці повітряні бульбашки дозволяють вільній воді, яка може замерзнути, розширюватися і стискуватися в циклі замерзання/відтавання. Таким чином, знижуються руйнівні ефекти мороза на ранньому етапі.
 фіброволокно, підвищуючи стійкість бетону до пластичного розтріскування, зменшує кількість водних каналів в бетоні, і в результаті, зниження проникності додає велику стійкість до промерзання.
— підвищення стійкості до вогню
 фіброволокно підвищує характеристики вогнестійкості бетону. Незалежні тести показують, що бетон з поліпропіленовою фіброю більш стійкий до вигину після впливу температури 600°С протягом 1 години. Вона також підвищує стійкість бетону до розколювання після впливу вогню з температурою 1100°С.
 фіброволокно використовується також і як матеріал, що забезпечує пасивну протипожежний захист. Відкритий вогонь при впливі на бетон викликає швидке (вибухове) випаровування вологи усередині бетонної конструкції, що призводить до підвищення тиску всередині пір і в результаті — розтріскування і підривання бетону і як наслідок ослаблення несучих бетонних конструкцій, волокна, включені в бетон, плавляться при температурі 165°С, при температурі 360°З волокна розпадаються, і пара виходить через утворені мікроканали. Вибуховий відколюванню зменшується до 30%.
— підвищується ущільнення при вибропрессовании.
— додавання фіброволокна поліпропіленового в кількості 500-600 грам/м3 виробів проводиться з метою (додатково до вищевказаних цілей) підвищення морозостійкості в 5-7 разів і удароміцності поверхневого шару виробів (запобігання відколів).
— додавання в кількості 800 грам більше ( до 5% від ваги виробу) на 1м3 вироби проводитися з метою підвищення якості опрацювання (виразності) художніх деталей (орнаменту) і зниження шлюбу (обсипання кутів) при расформовкі. Також при цьому істотно (у 8-10 разів) знижується волого-газопроникність поверхневого шару бетону, що підвищує механічну зносостійкість, стійкість до впливу кислот, солей, масел і бензопродуктов.
— включення фібри у вироби з бетону продовжує термін збереження привабливого зовнішнього вигляду виробу, в тому числі при несприятливих умовах експлуатації (циклів заморожування-відтавання, автотранспортна та вібраційне навантаження на під'їзних коліях, попадання масла і бензину на автозаправних станціях і в гаражах, вплив солі в зимовий час).
— стійкість до стирання бетону з фіброволокном поліпропіленовим через 6 годин підвищується приблизно на 10% і в цілому вище на 30% (в залежності від вмісту цементу і заповнювача).
— здатність фіброволокна контролювати переміщення води в бетонній суміші зменшує можливість сегрегації дрібних частинок цементу й піску і дає більш міцну і довговічну поверхню.
— типове застосування поліпропіленової фібри для підвищення стійкості до стирання — морські загородження і споруди, углехраніліща та інші сфери використання бетону, де постійна ерозія призводить до зношування поверхні.
— підвищується здатність бетонної суміші до зчеплення.
— підвищення адгезії в 1,5-2 рази обґрунтовує застосування фібри в бетонуванні великих поверхонь методом торкретування. Зменшує відскік ЦПС на 20%
— найбільш наочним прикладом служить використання поліпропіленової фібри як економічною альтернативи металевій сітці, яка контролює утворення тріщин. Волокна, рівномірно розподілені в бетоні (розчині), армують його по всьому об'єму. Крім економії коштів і часу, використання поліпропіленової фібри дозволяє виготовляти покриття, що володіють більш високими якісними характеристиками, ніж у тих, які виготовлялися традиційним методом (з використанням металевої сітки).
 фібра підвищує легкоукладальність бетону
 фібра, підвищуючи пластичність цементно-піщаної суміші дозволяє ефективно проводити бетонні роботи з малообводненних (20% води) сумішами, наприклад при влаштуванні та ремонт бетонних підлог.
 фіброволокно утримує пісок у зваженому стані, запобігаючи підняття цементу. В іншому випадку дрібні частинки зроблять поверхню бетону крихкою і чутливою до навантажень.
— скорочуються витрати і терміни проведення робіт за рахунок більш швидкого набору міцності.
— додавання поліпропіленової фібри в кількості від 300 грам/м3 скорочує термін виконання робіт і підвищує оборотність обладнання (до 2 разів) за рахунок більш швидкого набору міцності.
— для запобігання первинного тріщиноутворення ( усадочних тріщин) для малонавантажених конструкцій використовується 500-600 грам поліпропіленової фібри на 1м3 цементно-піщаної суміші (ЦПС).
— додаткові ефекти від застосування поліпропіленової фібри: скорочення трудовитрат, зниження браку (вихід арматури з готового виробу, прояв на поверхні виробу слідів корозії металу), підвищення довговічності виробу, підвищення стійкості до стирання, зниження пилоутворення, поліпшення зовнішнього вигляду виробу оцінюються користувачем виходячи з конкретних завдань експлуатації об'єкта.
— застосування поліпропіленової фібри для отдельных видов полов промышленного назначения предпочтительней металлической фибры, т. к. электропроводность бетона с полипропиленовой фиброй не возрастает. Так же при производстве полов с применением металлической фибры добавление 1 кг/м3 полипропиленовой фибры позволяет металлической фибре распределиться в бетоне более равномерно и сократить ее расход в 1,5-2 раза.
— из практического опыта известно, что при добавлении фибры в пенобетон, процент брака при расформовке (3-5%) отсутствует вообще. Прочность на изгиб возрастает в 2-4 раза, что ведет к сокращению потерь при транспортировке. За счет более быстрого набора прочности увеличивается оборачиваемость форм и как следствие производительность оборудования.
— применение фибры позволяет уменьшить расход цемента до 10% при сохранении технических характеристик готовых изделий.
— использование фиброволоконного армування дозволяє в 5 разів скоротити кількість браку художніх виробів зі складним поверхневим рельєфом, пов'язаного з деформацією виробів при расформовкі, а так само істотно збільшити оборотність форм.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner